Sardínia – Camp Tavolara

Cala Brandinchi
Camping Tavolara – Porto San Paolo – Sassari (na googli 4,3*) https://www.camping-tavolara.it/ Kemp nie je zrovna na pláži (musíš prejsť 600m), ale vyberala som podľa pomer/cena/výkon a vybrala som karavan. Manželská posteľ, sedenie so stolom, ktoré sa rozloží na spanie pre decká, skrina, vankúše a deky. Dáka plachta tu ozaj chýbala. Vonkajšie sedenie s kuchynkou, Sociálky boli asi 15 metrov. Ihrisko, potraviny, reštika. Pred kempom zaastávka busu do Olbie. Cena 60e/noc + rekreačný poplatok + záverečné upratovanie 20e/karavan. Na hajzloch nebola hajzlová doska a nepoužívali papier, iba sprška – tak zakryvená, že si sa celý ocákal. V kempe ihrisko, reštika, v lete aj animácie, potraviny – dokonca tu kúpiš poštové známky  a obyčajnú poštu môžeš normálne trekovať. Kúpať ideš na ,,Spiaggia  Porto Taverna“, piesočnatá, pozvoľné klesanie, ideálne pre detiská, môžeš stavať hrady – zámky, výhľad na Isola Tavolara. Za sebou máś plytké jazierko aj s dreveným chodníkom. N pláži 3 reštiky, na konci Taverna Beach – šli sme na miešané nápoje, 10e/alko či nealko, oči sme pretáčali, ale doniesli k tomu gratis drevenú dosku (sendviče, syr, klobásku, olivy, praženú kukuricu), tak to až tak nebolelo.
Kemp Tavolara

Kam do okolia:
Azda najvychytanejšími plážami sú ,,Spiaggia di Lu Impostu“,,Cala Brandinchi“ a trocha ďalej od nás ,, Spiaggia La Cinta“.
Vybrali sme teda na prvé dve, parking je platený (tušim 1e- hodina) a čase 15.06-15.09 je potrebná rezervácia na pláž, počet ľudí regulujú, netuším kde sa máš rezervovať a pod. V máji nás to netankovalo.
Na Lu Impostu hneď požičiavame vodné šlapadlo aj so šmýkalou (15e/hodina), bajk sa podozrivo kýve, udržujeme rovnováhu pri premiesňovaní..  Až potom čítame, že do 300kg.. Asi máme viac.
Na Cala Brandinchi si povieme, že prejdeme cez ten cípik, čo majú medzi sebou, netušili sme že to bude na 45 min.. Lebo od parkoviska sú medzi sebou 300m. Tam sme si našli fajnú lagúnku, detiská hneď šnorchľujú a lovia skelety alienov (dáki krabáci).

Cala Brandinchi

Mimo to môžeš v okolí zbehnúť napr. aj na ,, Cala Girgolu, Cala Granchio, Punta Molara“.
Na jedno poobedie sme vybehli aj do Olbie. Zopár uličiek pre turistov s reštikami a suvenírmi, pristav a kolotoče. Nečakaj nejaké historické centrum ako v Alghero, aj keď múzeum tam nájdeš.

Cala Granchio
Porto Taverna

YOU MAY ALSO LIKE

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.