Myjava all inclusive

Myjava
Určite si väčšina z Vás pamätá na letné prázdniny u babky na dedine.

Všade sliepky, prasa, veľký dvor, miestne ihrisko s troma preliezačkami. Medzi naše aktivity každodenné patrilo hlavne: hranie sa s palicami, zhadzovanie hrušiek v parku, naháňačka, špehovačka, schovávačka v kríkoch, lozenie po stromoch, oblievanie sa vodou z fľaší od octu a iné.

Dnešné deti už takéto prázdniny veľmi nepoznajú. Jednak sú tieto aktivity pre nich už trápne a podaktorí máme už aj starých rodičov dosťahovaných v meste. A niektorí sme mali deti až v 35 -tke a 70 ročnej babke už ich predsa na krk nezavesíme. Pôvodným outdoorovým zámerom bol teda čunder s deťmi.

Výber padal na Dubník na Myjave alebo Jahodnú za Dunajskou Stredou.  Kika však hodila do pľacu ich chalupu na Myjave. Predsa len pre trojdetnú je stanovačka mierne komplikovaná a my ostatné sme iba ,,dvojdetné“.

A tak sa jedno pekné piatkové dopoludnie húf materí vybral na Myjavu (rozumej cirkusantskú kolónu áut za sebou po lazových cestách, bo jedna z nás nemala dialničnú).
Dorazíme na miesto, zvítame sa s dedovcami a pradedovcami a hneď ho na prvú atrakciu do neďalekej dediny:
Minifarma v Lubine. Fajne spravená farmička (ani nie veľká, že by Vám detváky utekali) a so všetkým, čo k tomu patrí: hladkanie, kŕmenie, jazda na koňovi, lesné a vodné ihrisko. Hor sa na atrakcie. Aj káva bola.

Druhý deň vyrážame na ďalšiu aktrakciu:  Cesta rozprávkovým lesom Čachtice – Višňové. Celkom dlhá štreka lesom, vonku strašné teplo. Na trase postavičky ako: Máša a Medveď, Kremienok a chocholúšik, Motýľ Emanuel, Elza, ježibaby a iné. K tomu samozrejme pečiatky za splnené bojové úlohy. Uprostred trasy odbočka na stredoveký tábor s aktivitami: preťahovanie lanom, strieľanie z luku, mečovanie. Detiská sa hneď chopia bojových aktivít. Keď sa opäť dotrmácame do civilizácie, akurát cez dedinu prechádza kolóna motorkárov. Na Dubníku majú zraz – Tanec Slnka. Tak si detváky aj oči vyočili z toľkých motoriek.

Klasické aktivity na chalupe boli hlavne striehnutie na uja zmrzlinára (chodil každý deň okolo a to sa len húf deciek rozbehol dole briežkom), kúpanie, hľadanie pokladu, kŕmenie rybičiek alebo otláčanie nôh do asfaltu. Večer opekačka a babka hrala na akordeón. Nuž klasická to dedina.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.