glen castle – stanthorpe

Aj by bolo načase smer ,, home“. Prechádzame dedinou, ktorá leží v oboch štátoch. V New South Wales aj v Queenslande. Vlastne pošta je v jednom štáte, krčma v druhom. Ani neviem, akým časom sa riadia, keďže medzi týmito dvoma štátmi je hodinový posun. V princípe, keď sa zdržíš v krčme, môžeš sa stále žene vyhovoriť, že ty máš na hodinkách o hodinu menej.

V New South Wales už opäť začínajú vinice a všade predávajú víno. Namiesto hlavného ťahu ideme po Wine road. Zastavujeme  v Glen Castle, robia likéry od výmyslu sveta. A výborné fľašky majú. Na farme kupujeme jahody za facku.  Končíme v kempe v Stanthorpe, či tak nejako sa to volá. Maličké mesto, milá kaviareň, dávame kávičku, koláčik. Vedľa kempu je múzeum. Správca kempu je belgičan, povedal, že v Austrálii je mu lepšie. A nemusí platiť také vysoké dane ako doma. Na večeru máme placky s čokoládovým likérom z Glen Castle a jahody z farmy. Uch, my buržuji.

Glenn Innes

YOU MAY ALSO LIKE

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.