carnarvon gorge np

Ráno dávame raňajky a sledujeme skupinku, čo tu pravdepodobne prespala. Mladí ľudia vo veku 20 až 30, počtom asi 15 kusov s guidom a šoférom v jednej osobe zároveň. Patria k jednej z tých adventure cestoviek, čo ponúka 10 – 15 dňové tripy po AU. Podľa oblečenia a správania sa niektorých členov súdiac, že ako dobre, že také CK tu existujú. Niektorí ľudia by pravdepodobne v lese len tak neprežili. Hlavne keď vidím ženskú, ako ide na záchod s kozmetickým kufríkom a potom si tam kulmuje hlavu. Na raňajky je nasratá, že nie je sójové mlieko, popr. nejaká iná vychytávka, na ktorú je zvyknutá doma. No, chudák guide, nevyhovie každému.

Dnes sme si naplánovali tú 22 km štreku. Pôvodne sme mysleli, že spravíme len 10km (aby sme si hneď nevyčerpali program na tento národný park), na konci treku je bushkemp, prespíme a ráno späť. Ale pri predstave bágla na chrbte a vonku je 35 stupňov, tak to spravíme len tak našupu iba s vodou. Celý chodník vedie popri potoku, ktorý musíš asi zo 20 krát prebrodiť. Nepršalo už vyše mesiaca, takže v potoku je dosť málo vody. Taká dôchodcovská cestička. Easy peazy. Výborná scenéria. Po stranách zopár bočných trekov na vychytávky:

  • Moss Garden voda stekajúca po skalách do jazera
  • Amphiteatre walk vyštveráš sa po rebríku, prejdeš uzučkou cestičkou a si v obrovskej jaskyni, hore malý otvor, fakt dobré sa tam dá hulákať
  • Art gallery –  aboriginal art, všade sú vysvetlivky, že čo aký znak znamenal a aký mal pre nich význam
  • Cathedral Cave

Na konci je Big Ben, dá sa tam kempovať. Sú tam postavené 2 stany, nejakí zúfalci, asi šli bádať okolie mimo turistických chodníkov. Pri ceste späť, opäť kengury. Niektoré už s malými kenguriakmi. Inak dosť nezvyčajné, keď rozmýšľaš, prečo má kengura 6 nôh, a to ten malý je už taký veľký, že sa celý nezmestí, tak mu trčia nohy. Ale voziť sa bude dovtedy, kým mu vak nebude nakompletku malý, že tam vôbec nevlezie. A potom také malé, milo vyzerajúce vtáčiky normálne zbili vranu. Koncept bitky: dva začnú rýpať, ďalšie tri sa pridajú a potom už majú dôvod.

kengura

YOU MAY ALSO LIKE

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.