Koniec záhradnej idylky

[vc_row padding_top=“0px“ padding_bottom=“0px“][vc_column fade_animation_offset=“45px“ width=“1/1″][text_output]Začiatok novej idylky
Svokra sa odsťahovala z bytu do domu a trocha nás namotala. Aké by to bolo žiť v drevenom zrube nastálo a nemusieť pendlovať medzi bytom a záhradou?  Jasné, záhrada bola celoročne obývateľná, ale predsa len to bola záhradkárska kolónia mimo civilizáciu. Žiadne deti, ihrisko, škôlka. Iba bezďáči.
A navyše asi by sme sa tam ani nepomestili so všetkými handrami a iným harampádim.

[/text_output][/vc_column][/vc_row][vc_row padding_top=“0px“ padding_bottom=“0px“][vc_column fade_animation_offset=“45px“ width=“1/1″][text_output]Hľadáme pozemok
Začali sme hľadať pozemok. Pri svokre boli strašne drahé a navyše sme chceli ísť do lesa. Googlime – Borinka. Developerský projekt Sunny Residence – navrhnutý podľa zásad Feng Shui. Cena nie je úplne ideálna ale ideme sa pozrieť na ten najmenší voľný. Ako správni vyháňači všetkých prirodzených aj nadprirodzených síl si voláme aj prútikára (rozumej človeka, ktorý nám premeria geopatogénne zóny). A zrazu na mieste vysvitne, že nami vyhliadnutý pozemok nie je až taký feng.
Takže pôvodne ten náš pozemok patril k tomu vedľajšiemu a bol určený iba na pestovanie, nie na bývanie. Ale majiteľ, ktorý kúpil ten vedľajší pozemok ich rozdelil na dva a tento sa teraz predával.
Prútikár nám vysvetľuje, že na pozemku je prekríženie oboch červených línií. A žitie by tu skončilo tragédiou. Hľadáme teda ďalej.
Narazíme na pomerne lacné pozemky v Dubovej. Kúsok za dedinou vyrúbali vinohrad a poďho robiť novú štvrť. Super, do lesa na skok. Akurát ďalej do dediny (už si predstavujem ako v zime tlačím kočár do kopca) a Mišo si predstavuje to dochádzanie do do roboty do Bratislavy.[/text_output][/vc_column][/vc_row][vc_row padding_top=“0px“ padding_bottom=“0px“][vc_column fade_animation_offset=“45px“ width=“1/1″][text_output]Začali sme hľadať na Maďaroch na trase Regiojetu. Hľadám štýlom autoturistika. Vozila som sa po dedine a podľa inzerátov na webe sa snažila identifikovať voľné pozemky (aby nebolo ďaleko do škôlky, na stanicu, na ihrisko, k našim.) Našla som asi 3 pozemky, vyhral jeden, výrazne lacnejší od ostatných. Tetuška sa ho chcela zbaviť.Tiež rodina s dieťaťom, plánovali bývať na dedine, kúpili pozemok ale nakoniec sa rozhodli zostať v meste.
V deň prehliadky pozemku ukazujem Mišovi dve čiarky na paličke (modrý koník vie o tom svoje), že či ideme vôbec do toho. Bude to záhul. Ideme ešte rozdumovať na záhradu, alebo skôr rozlúčiť sa a už vešiame inzerát: predávame záhradu a byt.
A tak sme sa s našou troj ročnou budovateľskou  kariérou na záhrade rozlúčili.[/text_output][/vc_column][/vc_row][vc_row padding_top=“0px“ padding_bottom=“0px“][vc_column fade_animation_offset=“45px“ width=“1/1″][vc_masonry_media_grid grid_id=“vc_gid:1519326062251-e200f219-6606-6″ include=“2682,2681,2683,2678,2680,2679,2672,2673,2677,2674,2675,2676,2684″][/vc_column][/vc_row][vc_row padding_top=“0px“ padding_bottom=“0px“][vc_column fade_animation_offset=“45px“ width=“1/1″][share title=“Share this Post“ facebook=“true“ id=““ class=““ style=““][/vc_column][/vc_row]

YOU MAY ALSO LIKE

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.