Brhlovce – Bohunice – Banská Štiavnica

Banská Štiavnica

Vyrážame z našich dolniakov smer Nitra a zastavujeme u Ria v Tekove. Fajn, že im prišiel aj kamoš na návštevu. Všetci svorne sa snažia unaviť deti vyhadzovaním k stropu. A tak dáme aspoň kávu. Pokračujeme na Skalné obydlia v Brhlovciach. Rýchla 15 minútová akcia pred záverečnou.

Na ceste do Štiavnice omrkneme zvonku vodný mlyn v Bohuniciach (prehliadku sme už nestihli) a končíme u Moniky na penzióne Marína. Fajný,  jednoducho zariadený, cenovo dostupný na konci Nám. sv. Trojice hore na kopci. Aj s ihriskom pre decká. Ihrisko musí byť.
Sondujeme okolie. V miestnej informačke sme chceli vedieť, ktoré trasy okolo tajchov sú prechodné aj s terénnym kočárom. Malý je predsa len ešte leňúch a nosiť sa mi ho nechce.
Tetuška v informačke na mňa pozerá, že čo to na ňu hvorím. Ukazujem jej taký parádny leták o Štiavnici z výstavy, kde píšu, že Banská Štiavnica vydala nejakú brožúrku o trasách v okolí tajchov, ktorá sa dá zakúpiť za 1 euro. Tetuška opäť netuší. Odchádzame s dlhým nosom. A tak sme kúpili lístok do Štôlne Michal. Päť minútová atrakcia na zabitie času hneď vedľa informačky.
Aby toho nebolo málo, treba ihrisko. Priamo pod hradbami Starého Zámku je ihrisko, ktoré patrí Skautskému domčeku.

Banská Štiavnica

Druhý deň vyrážame bádať okolie. Hneď za informačkou v priestoroch Berggerichtu je práve výstava motýľov a plazov, tak ideme okukať.
Opäť skúšam inú tetušku v informačke, či teda nevie o tých chodníkoch okolo tajchov. Ani táto netuší. Príde však iný chlapík, že je tu vandalizmus, tabule sú ukradnuté alebo zničené, chodníky neudržiavané a mesto nemá prachy. Ešte že je Štiavnica v Unesco zozname.
Tak túto aktivitu teda zavrhujeme. Zišla by sa káva. Odporúčam skvelý interiér aj s detským kútikom v Divnej Pani.
Dali sme aj Starý zámok aj Nový Zámok, ale riadne sychravo bolo.
Pokračujeme prechádzkami mestom do Botanickej záhrady. Toľko šišiek a tak málo času 🙂

YOU MAY ALSO LIKE

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.