rollerston – carnarvon gorge np

Vyrážame smer národne parky. Skoro sme zrazili korytnačku na ceste. Mišo ju prenáša do priekopy. Hmm, vlastne nevieme, ktorým smerom mala namierené, heh. Posledne tankujeme v nejakej diere menom Rollerston, na mape vyzerá minimálne ako Nitra. Po príchode zisťuješ, že majú jednu benzínovú pumpu, ktorá slúži ako potraviny aj pošta. Signál tu už nie je.

 

korytnačka

Prichádzame do Carnarvon Gorge National Park. Posledných 20 km je nespevnených, pôda je vyjazdená podľa hrúbky terénneho kolesa všetkých 4WD. My k nim nepatríme, takže tam naskakujeme s tým červeným drakom ako po poli. Ideme asi hodinu.  Miestami treba do kopca, keby pršalo, tak s tým prdítkom tadeto rozhodne neprejdeme. Na konci je slušný kemp, veľká otvorená kuchyňa s prístreškom. Všade sú muchy. Niečo pojeme a ideme na prechádzku.

Carnarvon Gorge je vlastne jedna slušne dlhá tiesňava, nad tebou sú skalné zrázy s prevýšením aj 300 m. A ty kráčaš v nej a okukávaš okolie. Vybrať si môžeš s 5-tich krátkych turistických chodníkov, alebo spraviť celú tú 22 kilometrovú štreku tiesňavou. Keďže je už poobede, ideme len na skok  k Baloon cave. Sú tam zvyšky aboriginal art.

A nakoniec vybehneme ešte na jediný vyhliadkový bod, ktorý tu je: Boolimba Bluff. Trasa nápadito pripomína Slovenský raj alebo Diery vo Vrátnej. Aspoň teda výškovým stúpaním, rebríkmi a pod. Podvečer sa už okolo Visitor centra zhromažďujú miestne kengury a vallaby.

YOU MAY ALSO LIKE

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.