cestou na airlie beach

Pôvodne sme sa chceli odpraviť na 2 noci na Great Keppel Island. Je pondelok a trajekt dnes nejde. Treba čakať do utorka. Pri predstave ďalšieho dňa tu v tejto diere vyrážame skoro ráno ďalej. Zbohom Great Keppel, možno nabudúce.
Raňajky dávame až po 3 hodinách jazdy, kedy cesta znova vedie popri pláži. Chceli sme mať romantiku, heh. Samozrejme aj tu chýba 300 m pláže a ovzduším vanie tá riasová vôňa. Pri chvíľke nepozornosti nám vrana ukradla klobásu. Mišo je strašne nasratý a hádže po nej všetko, čo nájde. Na pláži je tabuľa upozorňujúca na nebezpečie ,,jellyfish“. Sezóna práve začala. Hmm, čím vyššie ideš, tým sa kúpať nebudeš.

Prichádzame na Airlie beach pri Whitsundays Islands. Mäkka turizmu v Queenslande. Čo dodať – mesto ako pohľadnica. Prístav s lodičkami, hlavná ulica s krčmičkami, obchodíkmi a suvenírmi. Prechádzame mestom. Strašná zloba, na plážach sú upozornenia na jelly fish, nik sa nekúpe, všetci čučia okolo mestského bazénu s príznačným názvom Lagúna. A naša pani Motýlkarová medzi nimi. A tentoraz poodhalená úplne. Na sebe tie bodkované plavky. A čuduj sa svete, v spoločnosti nejakého ďalšieho muža.

 

Končíme v kempe. Vcelku slušný kemp. Bazén, 2 malé tobogány pre deti, čo nám vôbec nevadilo. Celkom veľká otvorená kuchyňa, kým všetci Ozíci robia stejky, aziati nudle a ryžu, my si vyvárame také domáce. Po plafóne lozia maličké jašterice.

YOU MAY ALSO LIKE

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.