gladstone – rockhampton – yeppon

Ťaháme ďalej na sever do tepla. Čo je vtipné v prípade Austrálie. Zvyčajne je teplejšie na juhu, heh. Zastavujeme v Gladstone. Bola nedeľa. Tak toto mesto úplne vyhralo, čo sa týka skapania psa. Námestie väčšie ako v Pezinku a absolútne nikto na ulici. Ešte aj verejný hajzel je v nedeľu zavretý. Niet sa kde vytoto. Kráčame po centre a jediní ľudia, čo sú na ulici, sú dvaja ala skejťáci bez skejtov a tetuška policajtka, čo berie otlačky z chodníka. Ujo z obchodu – odevy má totiž rozbitý výklad.

Na obed zastavujeme v Mc Donalde v Rockhampton. Obsluha je strašne pomalá, napriek tomu, že ich je tam 2 x viac ako v Sydney. Predsa len, busha je busha a tu už pracovití aziati nie sú, heh.

Končíme v Yeppone. Naša predstava o azúrovej pláži je nenávratne v prdeli. Je odliv, more zmizlo v diaľke asi 250 m. Celá pláž je strašne smradľavá a po okolí sa povaľuje nejaká zelená riasa. Ako sme sa dozvedeli, tento stav sa opakuje vždy raz do roka, zhruba 1 týždeň. Tak sme to akurát vymákli. Pri centre je malý parčík a v ňom milión netopierov. Smrad sa šíri zhruba na 500 m. Chudáci obyvatelia, čo bývajú hneď vedľa parku. Ani predať to nemôžu. Čučíme v kempe, ešte že majú malý bazén. Zato večera je vynikajúca. Aj vedľajší dôchodcovský párik nám ju závidí.

YOU MAY ALSO LIKE

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.