hook island

Dnes nerobíme absolútne nič, len sedíme, varíme a váľame sa. Poobede bádame okolie ostrova. Len tak za najbližší roh na ďalšiu pláž. Navyše tento ostrov je špecifický tým, že ako jediný má podvodné observatórium, kde môžete zadarmo celý deň okukávať rybičky. Napokon navliekame neoprén a ideme šnorchľovať. Konečne sa nám podarilo vysnoriť miestnu korytnačku (vždy sme ju pozorovali z hamaky ako sa pravidelne vynárala každú minútu na tom istom mieste), plavíme sa spolu s ňou asi 20 metrov, až pokým nás zbadá a zdrhne.

Večer zachraňujeme z hajzla zeleného žabiaka, ktorý uviazol niekde na okienku už ráno a pravdepodobne je strašne v strese a dehydrovaný. Polievame ho vodou a vysvetľujeme mu, že buď teda odskáče alebo príde pre neho lizard. Miestnym obyvateľom je aj vtáčik na strašne dlhých nohách. Mišo ho zhodnotil ako kríženca ranenej sokolice, ktorú tu pretiahol nejaký bocian a škovránok dokopy. Tiež má taký špecifický zvukový prejav, takže v noci nespíme.

YOU MAY ALSO LIKE

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.