whitsundays islands – hill inlet

Chceli sme ísť na výlet na Whitsunday Islands.Väčšina agentúr robí plavby loďou na Whiteheaven Beach (že vraj jedna z najkrajších pláží na Whitsundays Islands), Hamilton Island, Daydream Island a pod. Každá z týchto akcií stojí okolo 100 dolcov a v cene máš 2-3 atrakcie typu ostrov, nejaké to šnorchľovanie a obed.  Nakoniec si vyberáme Ocean Rafting. Pri predstave nejakej lode s dôchodcami sa nám viacej pozdával akože raft.
Ráno sa nalodíme, zhruba 15 ľudí a 2 Ozíci s ležérnym vystupovaním (organizátor a kapitán lode). Po 5-tich minútach začínam ľutovať, že som nešla s dôchodcami. Pri nárazoch na vlny som myslela, že si zuby vybijem. Zastavujeme za Hookovým ostrovom. Máme tam 2 šnorchľovacie zóny. Už nás aj navliekajú do neoprénu (že vraj proti jellyfish). Samozrejme nebol to Outer-reef a voda nebola taká čistá a priezračná ako na Lady Musgrave, ale korale mali všetky farby, aj rybiek tu bolo dosť.

Nakoniec zakotvíme na Hill Inlet, čo je za rohom Whiteheaven Beach. Tu zisťujeme, že sme radi, že sme si vybrali raft, lebo klasická výletná loď dokázala kotviť iba na Whiteheaven Beach, raft však mohol aj v plytkej vode na Hill Inlet. Úplne biely piesok, veľmi pozvoľne klesajúca modro-zelená priezračná voda, totálny azúr. Všade okolo plávajú mantarays. Na kopci je výhľad na okolie. Fakt gýč. Jeden z najlepších výhľadov na more, aké som kedy videla.  Cestou späť z kopca prichádza ďalšia loďka s turistami, medzi nimi pani Motýlkarová s ďalším novým chlapom. To už odpadávam.

 

Večer v kempe si každý varí to svoje, podaktorí už druhý deň to isté. Taký starší nemecký párik bol vtipný. Krevety s chlebom. A nakrájaná paradajka k tomu. Podotknem, že kreveta je jedna z najlacnejších záležitostí v AU. Keďže to mali aj včera, chlapík to už len nasilu žuve. V tom si začnem miešať palacinkové cesto s vločkami a vyrábam placky, nakoniec príde javorový sirup a banán flambovaný na červenom víne. Úplne pohoršujeme okolie.  O 04.30 ráno opäť prichádza na náš strom vtááááčik…

YOU MAY ALSO LIKE

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.