Bajkovačka okolo Neusiedler See – Podersdorf

Morbisch am See

NEUSIEDLER SEE na Bajku – 100km – 3 dni

DEŇ 3: Mörbisch am See – Illmitz - Podersdorf - Neuiedl am See 28 km

Ráno vstávame a zahajujeme miestne flákačky po okolí. Gregor naháňa divé husy, obhliada konštrukčné riešenia minigolfu. Čakáme, kým ujec od pokladne dopolieva kvety a otvorí nám kúpalisko. Mladíkovi som sľúbila, že tam bude ráno prvý.

A prvú pol hodinu naozaj bol úplne sám, kým došiel na tobogán jeden chlapec a do bazéna jedna babka.

Pokúpeme sa a ideme na ferry do Illmitzu.Tento chodí každých 30 min. takže čistá pohoda.

Ťaháme smer Podersdorf, cestou voda, vyhliadky, dokonca časť cesty, čo nebola po asfalte (jediný šutrový kúsok) na celej štreke za 3 dni. Celkovo však tento úsek popri druhej strane jazera menej zaujal, ako predošlý.

Tesne pred Podersdorfom je najvyššia vyhliadková veža na trase. Inak nejaké nižšie. Kemp v Podersdorfe úplne natrieskaný, všetky fleky obsadené, aj tá menšia voľná trávnatá plocha. Ešte dobre, že sme ostali v Morbisch.
K jazeru ťa s bajkom nepustia, tak bajky zapíname na reťaz a berieme kabele do areálu.

B10 - neusiedler see

Poobedný šlofíček pre mladíka na pláži. Mišo stresuje, ako prídeme domov. Mladík nevládze, vonku 33C ak nie viac. Už rozmýšľa, že pôjde domov a dojde po nás autom.
Tak ho vyšlem do SPAR-u, nech kúpi jedlo a ukľudní sa. Kupko natrieskané, všetky fleky pod stromami obsadené, skončíme pri veľkom strome pri windsurfistoch. Tam chvíľu okukujeme výuku ,,na suchu“, chalanisko tam má nejaký trenažér, surf na otočnom kĺbe.
Mladíka uložím na trávu na spacák a do 2 sekúnd je tuhý. 

Po hoďke a pol je ready pokračovať ďalej a normálne to dobojujeme až k Neusiedl am See na vlak  – tú jednu zastávku už tentoraz vlakom dáme.
Budúci rok ideme znova. Vezmeme aj mladú, ale to budeme musieť natiahnuť na viacej dní, bo to princezna na bajku 🙂

DEŇ 2: Breitenbrunn - Mörbisch am See

YOU MAY ALSO LIKE

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.