Kempujeme na Pagu

Kempujeme na Pagu

Našli sme modrú lagúnu a dni trávime rôzne:
– ranné kúpanie na kempovej kamienkovej pláži 100 m od stanu
– poobedné šlofíčky pod olivovníkmi
– podvečerné kúpanie na piesočnatej pláži 300 m od kempu
Alebo aj v prehodenom poradí.

Skapal tu pes, občas sme na pláži aj sami.

Aj gumenú nafučku alias člnok z Lídla sme sa rozhodli opáčiť. Kým sme ho fúkali, tak ho deti prederavili. Ako správni paštikári lepili sme ho nejakým leukoplastom. Však snáď vydrží. Doplavili sme sa do najbližšej zátoky, tentoraz druhým smerom (rozumej asi 200 m za roh). Neboli sme Robinsoni. Na pláži sedeli 2 češky, matka s dcérkou a lakovali si nechty na nohách.
Mimochodom, hneď na to mi deti utopili mobil a dofotila som 🙂

Samozrejme, že nebudeme len hniť. Aj okolie treba prebádať. Deti to poňali turisticky a došli sme po ďalší záliv. Tam ďalšia pláž a predpripravené terasky na nejaký nový podnikateľský plán – ďalší kemp.

Inak na severnom cípe ostrova je dedina Lun. Asi 200 obyvateľov, jedna kaviareň so zmrzlinou a stánok so zeleninou. A tesne pred ňou je ekopark:  Olive Gardens of Lun – vyše 1000 rokov staré olivovníky. Tak toto sme nedali. Strašne vtedy pršalo. Ale dali sme si zmrzku v Lune a prišli na najsevernejší bod.

Mimochodom, ak by sa niekomu zacnelo po socializácii, tak Novalja je Chorvátska Ibiza. Vekový priemer na ulici je 23 rokov a už o 11:00 doobeda sú všetci natrepaní. Klasika: promenády, bary, reštiky, diskotéky, kluby, hostely. Nevraciac o známej festivalovej pláži 2 km od Novalje:  Zrce Beach.
Skúšali sme aj miestnu kuchyňu. V Novalji sme zapadli do nejakej reštiky. Objednávame miestne špeciality s mletým mäsom.  No nič moc, ešte aj v paradajkovej polievke bola nakydaná podravka. Poučení touto skúsenosťou sa radšej v kempe oddávame vareniu.
Neodolali sme však našej kempovej reštike. Taká pôvodná stodola, hore nadstavené izby. Dali sme ryby a fakt boli dobré.

Čítaj ďalej: Ako sme stratili doklady.

YOU MAY ALSO LIKE

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.