Štrbské Pleso – Haligovce

Popradske Pleso

Vyrážame na Štrbské Pleso. Na dnes sme si zadelili takú oddychovku pre lúzerov: Štrbské – Popradské.
Vonku je zase mokro a sychravo. Aspoň nie je vidieť na tie stánky s gýčovými suvenírmi, ktoré tu ponúkame turistom. Cestou hľadáme hríby alebo šišky.  Dohodli sme meeting s Alenou. Že sa k nám pridá. Došla na Slovensko až z Mariánskych Lázní. Stretávame ju niekde na pol ceste medzi Štrbským a Popradským.

Fajn túra za nami, lákajú nás Pieniny. Presúvame sa do kempu Goralský Dvor.Tu sme boli naposledy s Mišom tak pred 10-timi rokmi. Vtedy mi prišiel ako nóbl kemp, lebo chalanisko tu ráno nabehol s kosačkou a komplet pokosil kemp. Udržiavaný anglický trávniček. Teraz už sociálky mali čo-to za sebou. Ale minimum ľudí, krytý altánok, obrie šachy a ihrisko. Alena tú noc len ledva dala. Zobrala si moju 1-miestnu Salewu a neprezieravo zobrala malý skladný spacák (hlavne skladný, ale s komfortnou teplotou tak + 22. I keď jej Mišo ponúkal väčšie a teplejšie vychytávky. V noci bolo asi 8 stupňov a navyše kosa od potoka.

Goralsky Dvor

YOU MAY ALSO LIKE

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.