Súľov – Vychylovka – Dolný Kubín

Balíme a vyrážame do dediny do miestnych potravín a zadeľujeme na námestí Pribináčika. Posilnení poďho na Súľovské skaly. Deti to hneď chytilo, lebo „ horolezovanie“ je pre nich „fun.“ Hlavne keď niektoré miesta sú celkom úzke, treba sa prepchať okolo skál a mamička má pomerne veľký bachor. Dali sme to hore po prvé výhľady, ďalej sa mi s nimi už nechcelo. Už som dohadovala rande s Luciou v Starej Bystrici.  Nech sa decká zabavia pekne svorne aj s kamarátmi. 

Lucia bola totiž na dovolenke v Oravskej Lesnej. Stretávku dávame v Starej Bystrici pri orloji a poďho na Vychylovku do skanzenu a na vláčik. Celkom ma prekvapila organizovaná prehliadka skanzenu. Žiadna mapa a plánik prehliadky. Pekne s nami chodila od drevenice k drevenici a vykladala. A bežne nás musela aj čakať, sme mali strašne veľa času na všetko.

Rozlúčili sme sa s kamošmi a pokračovali ďalej do kempu Tilia Gacel v Dolnom Kubíne. V noci opäť hlásili padanie traktorov, tak sme si radšej vzali chatku miesto kempového fleku.

V kempe je večer diskotéka. Deti si našli kamošov na schovku aj na tancovanie. Idem teda k výčapu, že na jedno. Stojím a čakám. Týpek predomňou, že či ma môže pozvať. Dvihnem teda Gregora, ktorý je omotaný okolo mojej nohy ako had a nie je ho vidno, že či to pozvanie ešte platí. Tak už neplatilo. Baba za pultom vôbec nechce odomňa peniaze za ten drink. Že však to platí firma. Dobrovoľne sa priznávam, že nepatrím k tejto firemnej akcii, ja som tu v kempe. Mávne rukou a pošle ma do preč. Tak ok, ušetrila som. Druhé dieťa sa zatiaľ zvŕta s kamoškami na tráve. Zaujímavá firemná akcia, jeden týpek tancuje dokonca so psom na rukách.
V noci strašne pršalo, ale nám pekne v pohodlí to bolo šuma fuk. Jedno dieťa som osprchovala v ľadovej vode, kým som prišla na to, ako zapnúť ohrievač na teplú.

YOU MAY ALSO LIKE

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.