Vrátna dolina – Chata pod Chlebom

Vratna dolina Snilosvke sedlo

Ráno dávame kašu. Vedľa nás sú nemčúri s 2 deťmi (teda celkovo je zloženie v kempe asi 20% slovákov, 20 % nemcov, zvyšok čechov, občas dáky francúz a iné národy), nemajú ani páru o Vrátnej, tak ich posielam na Chleb, Kriváň, cez steny na Grúň a do Dier. Hlavne ich zaujíma, kto bol Jááááánošík. Tak im vysvetľujem legendu slovenského Robina Hooda (a že sme takí lucky národ, že stále máme takého Jánošíka aj vo vláde, len to robí opačne). Dorazíme kašu a vyrážame busom na lanovku na Chleb. Gregouš je facinovaný lanovkou. Menej fascinovaný je, keď mu oznámim, že šlapeme kúsok na Chatu pod Chlebom. Pod rôznymi výhražkami a slubovačkami dojdeme nakoniec na chatu, dávame slížikovú, šošovicovú a halušky.

Mimochodom ako ,,vystajlovat,, deti na trek:

  • gaťuchy za 10 eur (hlavne čierne – nie je na nich vidieť blato) nájdete napr. v Sportisime – Loap, Lewro, Alpine Pro), alebo staré známe kárované bavlnené gate nájdete aj na koníku za pár eur
  • flisové mikiny má snáď každý
  • turistické topánky nájdete na koňovi za 8-10 eur
  • a my ešte vždy hviezdime s nejakými merino svetríkmi a čiapkami zo sekáču

Jasné, nezabudnite na poistenie. Poistenie nákladov na zásah HZS a úrazové poistenie cez Union vás vyjde pre dospelú osobu a 2 deti na 2,19 /deň. Spokojne natlačení sa vlečieme späť k lanovke. Čakáme na bus, dole je ihrisko. Bitka na trampolíne, bitka na šmykľavke. Teda hlavne tie moje sa bijú a škriekajú. Tvárim sa, že tu nie som. Dávam strašne drahé a hnusné kapučíno v bufete pod lanovkou. Celkovo, všetko je tu v tom bufete drahšie než hore na Chate pod Chlebom.

Chata Vrátna

Príde bus, vystupujeme v Terchovej. Gregor stihol v buse zaspať, prekladám ho do nosiča. S Grétou kukneme ponuku v športovom obchode, ideme do potravín. Musím kúpiť kinder vajká (motivačne som nasľubovala hore na kopci). Keď už platím, pán sa ako na hotové zobudí. Sadáme do Terchovskej záhrady, dáme kolečko okolo zverinca a skončíme v pieskovisku.

A ďalším busom do kempu. To už myslím, že by mohli odpadnúť, ale chytili druhý dych a s tuctom ďalších detí na ihrisku pokračujú. Večer ešte Gréta nacvičuje pol hodinové predstavenie s nafukovacím vankúšom a spacákom. Gregor už žundre, že by už rád pospal.

YOU MAY ALSO LIKE

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.