Kremnica – Bojnice

Kremnica

Ráno vyrážame smer Kremnica. Parkujeme pri zmrzline. Aj ihrisko je hneď vedľa. Prehliadku začneme mincovňou. Kým v starej budove sú viac menej všakovaké staršie stroje, v novej sa už veselo počítajú a sáčkujú bubáky. Mincovňa nemala hajzle a tak všetci chodia do vedľajšej šiestej cenovej, kde na vás za 20 centov zagáni výčapníčka a ďalších 10 na stole ležiacich štamgastov, ktorí sú už doobeda zmontovaní.

Pokračujeme na Mestský hrad. Keď už konečne vytlačím hore schodami kočár, zisťujem, že majú obedňajšiu pauzu (ktorú majú mať až o 15 minút). Brána je zavretá a nik sa neunúva dať dole pod schody ceduľu CLOSED. Veď predsa nečakajú dáku mater s kočárom. A tak prichádzame opäť o hodinu. Aj tých 127 točitých schodov na vežu podaktorí dali.

Kremnica

Pokračujeme do Bojníc. Šupkom do zologickej. Konečne si prišli na svoje aj deti. Po nejakej nezáživnej návšteve mincovne a hradu treba deťom dopriať (ne)kvalitnú zábavu. Chudák zvery. Ani sme nefotili. Akurát Gregor pozeral na korytnačku: ,, aha slimák“.

Skončili sme u Tiny a Skaca v Cígeli. Skonštatovala, že moje zvery nie sú vekovo primerané jej 7- mesačnej a tak sa budú zatiaľ hrať osve. Tlačíme pizzu a rozoberáme ,,skvosty,, nášho mládí.

YOU MAY ALSO LIKE

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.