Banská Štiavnica – Počúvadlo – Vyhne

Tajch Klinger

Tretí deň naklusáme do bane –  Štôlňa Bartolomej. Gréta najprv odmieta ísť do bane, lebo tesne pred prehliadkou absolvujeme premietanie o ťažení v minulosti. A tam kopec strojov, hluk a spotení chlapi. A tak chytila totálnu paniku, že do bane nejde. Prehliadka je celkom dlhá, mladík aj stihol zaspať (potom čo ešte vnútri očúral banský vozík). Už nemáme plienky, takže keď musíš – tak musíš.

Od bane je taká krátka štreka k tajchu Klinger. Strašne fučí, tlačíme rohlík a testujeme Go-Pro. Ďalší pekný sychravý deň za nami. Dotrepeme sa ešte na Počúvadlo. Totálne tu skapal pes. Ani jeden bufet nie je otvorený. Hlavne, že je ihrisko.
Pôvodne sme sa chceli štverať na Sitno, ale sme totálne hnilí. Vybrali sme sa teda ešte na poobedňajšiu akciu: Kamenné more vo Vyhniach. Z Vyhní vedú asi 3 štreky (dlhšia, kratšia a najkratšia). Tá najkratšia znamená, že tesne za Vyhňami zabočíte kolmo hore k posledným nóbl domom a tam pred jedným z nich zaparkujete. A dúfate, že domáci nie sú doma, aby vám neznadali.  Deti spali a tak sme to brali ako rýchlovku na etapy kvôli stráženiu spiaceho kráľovstva v aute (inak by sme si samozrejme vybrali tú najdlhšiu štreku). Od posledného domu je to len 5 minút cez les. Parádna kopa šutrov. Až si myslíte, že nie ste na Slovensku.

YOU MAY ALSO LIKE

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.