penang – georgetown – batu ferringhi

Opúšťame Cameron, smer autobusová stanica. Kupujeme lístok smer Ipoh do Butterworthu. Chystáme sa na Penang. Cestou kupujeme roti s omáčkou. Teda tá omáčka vyzerá ako šťava z guláša. Miestni pravdepodobne všetko kari, ktoré sa nezje servujú s roti plackou ako bonus. Roti si máš namáčať do šťavy. Jedia to tak všetcia, dávame si aj my. Odchádzame teda s plackami a šťavou naliatou v mikroténovom sáčku. Bus nás vyhodí v Butterwort na stanici vedľa trajektu na ostrov Penang. Trajekt premáva asi každú hoďku, cesta do mesta Georgetown trvá asi 30 min. Vystupujeme, vonku je asi 35 stupňov, nájdeme informačku, pýtame sa na backpack. Tetuška nás nasmeruje na ulicu, kde ich je najviac. Vlezieme do prvého, vonku je heats, je nám to jedno. Izba v pohode, ibaže z hora niečo kvapká ( pokazená klíma) a izba nemá okná. Opäť nejaké prerobené kancle. Zložíme veci a vybehneme na ulicu. Chceme ísť na pláž. Na nejakom prospekte nachádzam, že majú vcelku slušné plaže na Batu Ferringhi. Výdeme na ulicu a snažíme sa zorientovať v miestnych autobusoch. Ako neskôr zisťujeme, majú dva typy autobusovej dopravy:
– lokálne busy bez klímy, lacnejšie
– modernejšie busy s klímou, drahšie Berieme ten luxusnejší, už ani neviem ako ( tuším sme 2 x prestupovali), ale za hodinu sme boli na Batu Ferringhi. V buse sme sa ešte stihli dať do reči s miestnym týpkom, ktorý robil v Austrálii montovača dverí a býval v centre Sydney. Teraz bol doma na dovolenke, mal tu priateľku, ktorá s ním nechcela ísť do Sydney a tak ju 2 x do roka navštevuje. Hneď nás oboznámil, že kúpanie na tejto pláži neodporúča, lebo tu ústi nejaké špinavé potrubie ( čo vedia iba domáci) a niekedy tu tiež sú jellyfish. Bol dosť ukecaný a tak s nami ešte žvanil na pláži asi pol hodinu. Dali sme reč aj o Kambodži, rovno som sa ho spýtala na nejaké miesta, čo som mala vytypované. A tak mi hneď povedal, tak áno a tam nie. A tak sme sa pokochali po pláži plnej atrakcií s množstvom túlavých podvyživených psov, medzitým spŕchlo. Po ceste do hostela sa zastavujeme v nejakej ( nazvem zo kúria), kde hrá živá hudba, čapujú tu pivo a podaktorí aj tancujú.

YOU MAY ALSO LIKE

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.